Informace o livechatu     English version

Jak konverzace online probíhá?  

 

   

 
Jste-li zaregistrovaný a máte-li kredit (viz. níže), vyberte si mezi profily lektora, který Vám vyhovuje. U online lektorů svítí pod jejich jménem zeleně online. Ostatní nejsou přítomni. Kliknete-li na lektora, otevře se Vám jeho stručný profil. Ten Vám prozradí lektorovu konverzační a metodickou úroveň cizího jazyka, jeho vzdělání, praxi, certifikáty a cenu za minutu. Úroveň i cena lektorů je dost široká, proto si určitě nevybírejte náhodně. Někteří lektoři jsou rodilí mluvčí a nejsou tedy vhodní pro začátečníky. Naopak jiní jsou spíše vhodní pro začátečníky a mírně pokročilé a jste-li sám pokročilý, volte raději některého z lektorů s vyšší konverzační úrovní. Pokud kliknete na tlačítko zahájit hovor, zvukový signál oznámí lektorovi, že si ho žádá zákazník. Dejte lektorovi chvilku času, aby si mohl vzít sluchátka, mikrofon a usadit se k počítači. V momentě kdy Vás přijme, můžete začít konverzovat.
Domluvte se na začátku s lektorem na tématu, na které chcete konverzovat, nebo na účelu, pro který chcete připravit (služební cesta, přijímací pohovor, zkouška, nebo jen běžný hovor apod.)
Lektoři mají na stránkách pro určitá témata připravené "otázky" - náměty k hovoru. Všichni jsou to komunikativní lidé s všeobecným přehledem, takže i hovor na jiná témata nebude problém. Vše je jen o dohodě mezi Vámi a lektorem. Konverzaci můžete ukončit kdykoli, současně s ukončením konverzace se Vám přestane odečítat kredit.
!Pozor! Živý přenos neukončíte pouhým odhlášením se na stránkách. Musíte ukončít přímo hovor v okně online chatu, nebo toto okno zavřít. Jinak může chat stále probíhat. 


Co k živé konverzaci potřebujete?

 

a)  Stačí-li Vám konverzace písemná, nepotřebujete kromě počítače nebo notebooku vůbec nic speciálního. 
b) Chcete-li konverzovat se zvukem, potřebujete mikrofon. Mikrofon máte buďto již zabudovaný ve svém notebooku, nebo si můžete pořídit externí. Ideální je headset (mikrofon se sluchátky), který snižuje šumy a odezvy okolí a zkvalitňuje tak hovor. Dostanete ho v každém obchodě elektro, někdy i v supermarketech. Cena headsetu je již od 150 kč a každý počítač i notebook má pro něj vstupy. I obyčejná sluchátka však kvalitě hovoru na obou stranách výrazně pomohou. 
c) Webkameru nepotřebujete, nechcete-li být při konverzaci viděni. V opačném případě ji opět můžete již mít v notebooku zabudovanou, nebo se dá koupit externí webkamera řádově za stokoruny. 

 

Pozor! Před spuštěním konverzace se Vás program Adobe Flash Player (je běžně součástí Microsoft Windows), přes který vše běží zeptá, zda chcete povolit mikrofon a kameru. Odklikněte povolit, jinak Vám program nespustí mikrofon, ani kameru.

 

Technický požadavek! Pro kvalitní hovor je třeba mít rychlost připojení 1Mb/sec. V případě, že by kvalita hovoru přes prohlížeč nebyla dostatečná, je možné se domluvit s lektorem (všichni mají i skype) a vést konverzaci po skypu. (Skype má nižší nároky na rychlost připojení). Současně necháte (obě strany) zapnutý a ztišený livechat a tím budete mít (obě strany) vyřešenou platbu stejně, jako by vše probíhalo přímo na stránkách speakonline. 

 

Jaké jsou ceny lektorů a jak se dozvím jejich úroveň? 

 

Každý lektor má jinou cenu. Ceny se dozvíte v profilech jednotlivých lektorů. Záleží na kvalitě jazykové úrovně lektora. Ta je u každého lektora ohodnocena dvěma čísly (levely) - např. 4/3. První číslo označuje konverzační úroveň jazyka. Nejvyšší level 5 mají pouze rodilí mluvčí, level 4 Češi, kteří se blíží úrovni rodilému mluvčí, level 3 mají Češi s výbornou jazykovou úrovní, kteří mluví plynule a bez chyb, level 2 mají češi, kteří mají dobrou jazykovou úroveň a jsou vhodní pro výuku mírně pokročilých. Nejnižší level 1 nemá žádný z lektorů na speakonline. Druhé číslo označuje schopnost lektora vysvětlit odborně gramatiku. Ti lektoři, kteří jsou schopni opravovat gramatické chyby a uvést správné výrazy mají gramatický level 3. Level 5 mají Ti z lektorů, kteří jsou schopni nejen opravovat chyby, ale také vysvětlit bez přípravy a terminologicky správně příklady použití jednotlivých gramatických jevů, jejich tvorbu a vyjímky z pravidel. Kvalitu lektora neposuzujte podle ceny, ale podle levelů jeho úrovně. To jaký má lektor cenu není totiž závislé pouze na jeho kvalitě, ale také na jeho časových možnostech a nižší cena nemusí vždy znamena nižší kvalitu.  
Minutová sazba lektora se bude při hovoru automaticky odečítat a stav Vašeho kreditu uvidíte přímo na své obrazovce. 
 

Jak se zaregistrujete?

 

Zaregistrujete se zdarma v sekci studující stejně jednoduše, jako když si např. zakládáte email.
 

Jak získáte kredit?

 

Kredit 50 kč získáte automaticky při registraci. Získat další kredit můžete třemi způsoby. Zasláním zpoplatněné SMS, pomocí platební karty, nebo převodem přes účet. Všechny platební způsoby najdete podrobně popsané, pokud se zaregistrujete. Platba SMS a platební kartou se na Vašem kreditu projeví během několika sekund. Platba převodem záleží na bance - počítejte s jedním až dvěma dny. 

 

Jak můžete kredit kontrolovat?

 

Po zaplacení se Vám koupený kredit připíše do Vámi založeného účtu a z toho budete automaticky čerpat v průběhu hovoru podle příslušné minutové sazby Vámi zvoleného lektora. Vše probíhá automaticky, nemusíte se o nic starat a na obrazovce uvidíte veškeré změny stavu Vašeho kreditu.
 


 

 

 

 

česky english  SpeakOnline > Informace o livechatu

Příbuzné odkazy: VUONS.net * uLIVE.cz * Video-Konference.cz